INNOWACYJNE TECHNOLOGIE

Wynaleziona przez Nielabę na początku lat 90. żywiczna powłoka lakierowa oraz technika jej aplikacji pozwala mu na innowacyjne rozwiązania, które mogą być wykorzystywane nie tylko w obszarze sztuki, ale również w wielu sektorach przemysłu. Powłoka może być używana w projektowaniu wnętrz pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych, reklamie, a także na jachtach, w samolotach, czy w przestrzeniach zewnętrznych.

 

Sam proces powstawania i rozwoju tego wynalazku rozkłada się na ponad 30 lat pracy. Pomysł wypłynął z konieczności zapewnienia odpowiedniej ochrony obiektom malowanym przez Nielabę techniką aerografu, a następnie zabezpieczenia fotografii wielkoformatowych, które były wykorzystywane w reklamie. Podstawowym problemem stały się impregnaty, które odbarwiały pomalowaną powierzchnię, lub nie odzwierciedlały całkowitego efektu, jaki chciał osiągnąć Nielaba. Koniecznym stało się wówczas stworzenie takiego składu mieszaniny lakierowej, która w najwyższym stopniu spełniłaby wymagania artysty. Nie było to łatwe zadanie, jeśli weźmiemy pod uwagę sztukę, która nie zna kompromisów oraz najwyższą jakość warsztatu Nielaby. 

 

Z upływem czasu Nielaba zaczął stosować swój wynalazek w wielu innych dziedzinach poza sztuką. Był on odpowiedzią na rozmaite problemy związane z przepracowywaniem różnego rodzaju materiałów, aby zabezpieczyć je przed korozją, przenikaniem, pochłanianiem wody i promieniowaniem światła lub uzyskać idealnie gładkie, błyszczące i w pełni odporne na warunki atmosferyczne powierzchnie. Mieszanina Nielaby służy do lakierowania, impregnacji, klejenia, konserwacji i łączenia różnego rodzaju materiałów nośnych. Co więcej, może służyć do plastyfikowania materiałów, które wykorzystywane są w różnych dziedzinach jedynie w wersji utwardzonej np. włókno węglowe, drewno, czy też metale.

 


aplikacje tekstyliów

kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się więcejwłókno węglowe

kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej


fornir

kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej


wykańczanie i zabezpieczanie fotografii

kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej


ochrona i konserwacja budynków i obiektów

kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej


 

          © Martin Nielaba – All rights reserved

  CONTACT

 

  Warsaw, Poland   

 

  info@martin-nielaba.com

 

  (+48) 698 864 463