1994, SZWAJCARIA

 

 

W 1994 roku Nielaba stworzył luksusową limitowaną autorską kolekcję damskich skórzanych torebek, uszytych przez szwajcarską firmę. Szwajcarzy szczycili się tym, że jako pierwsi na świecie uzyskali licencję na szycie słynnej torebki Kelly Bag firmy Hermès Paris. Nielaba wkomponował swój wynalazek połączenia drukowanego jedwabiu ze skórą w damskie torebki, które zostały uszyte na jego zamówienie według wzoru torebki Kelly Bag. Kolekcja ta odniosła sukces na rynku szwajcarskim.

 


2018, POLSKA

 

KOLEKCJA "ŻYWIOŁY"

 

 OBRAZY OBRAMOWANE TOREBKĄ

 

W 2018 r. Martin Nielaba powrócił do swojego projektu autorskich torebek-dzieł sztuki i stworzył unikatową kolekcję, którą nazwał "Żywioły". Tym razem są to jego jego oryginalne obrazy olejne, które w ramach tego cyklu Nielaba  "obramowuje" w formę skórzanej torby, która dzięki temu staje się ruchomą ekspozycją jego dzieł malarskich. Jest to całkowicie spójne ze stworzonym przez Nielabę programem wychodzenia z jego malarstwem olejnym do przestrzeni publicznej i możliwości doświadczania prac tego artysty na wielu poziomach.   

 

UNIKAT

 

Każda torebka jest unikatowa, eksponuje oryginał innego obrazu olejnego Nielaby i nie może być powtórzona. W ramach tej kolekcji Nielaba maluje obrazy na naturalnej skórze, jego własną techniką, przy użyciu najwyższej jakości artystycznych farb olejnych. Błyszcząca powłoka, która pokrywa malunek powstała z żywicznej mieszaniny lakierowej, która jest wynalazkiem artysty. Tak jak w przypadku innych swoich dzieł, Martin Nielaba pokrywa morfologię malunku olejnego kilkoma warstwami ww. mieszaniny, stosując autorską technikę. 

 

Wzór torby został zaprojektowany przez artystę wspólnie z jego żoną Magdaleną Puchalska-Nielaba. Każdy jej element został dopracowany w szczególe, łącznie z wyjątkowym zamocowaniem rączki po przeciwnych stronach torby. Rączka ta jest symbolem mostu łączącego sztukę z obiektem użytkowym, a przy tym nie ogranicza ona funkcjonalności torby.

 

RĘCZNE WYKONANIE  

 

Każda torba jest opracowywana indywidualnie. Zarówno malunek jak i proces pokrywania go żywiczną powłoką lakierową wykonywany jest przez artystę całkowicie ręcznie i trwa wiele tygodni. Również sam proces szycia torby to ręczna praca rzemieślników. 

  MATERIAŁY 

 

Tobra uszyta jest z wysokiej jakości skór naturalnych typu nappa, zarówno jej część zewnętrzna, jak również jej wnętrze. Kolorystyka torby jest zawsze dobierana indywidualnie, tak by była całkowicie spójna z gamą barwnej kompozycji obrazu.   

  


ZOBACZ KOLEKCJĘ 

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć więcej

Martin Nielaba, Kolekcja Żywioły
Martin Nielaba, Kolekcja Żywioły

 

          © Martin Nielaba – All rights reserved

  CONTACT

 

  Warsaw, Poland   

 

  info@martin-nielaba.com

 

  (+48) 698 864 463