SPRING

Jeden z czterech stołów z serii ,,4 Seasons" stanowiący jednocześnie samodzielne dzieło sztuki o indywidualnym charakterze, niegdyś należał do kompletu stołów restauracyjno-kawiarnianych z okresu lat 20/30. XX wieku. Nielaba odnalazł je w szwajcarskim sklepie z antykami i natychmiast połączył ich unikalny wygląd ze swoim pomysłem na projekt przywracania starym, zużytym meblom nowego życia.

 

Ciężkie, niezwykle masywne, lecz mocno już zniszczone stoły nie przedstawiały wielkiej wartości. Potrzebowały artystycznej pomocy. Początkowo Nielaba stworzył na nich obrazy będące kopiami dzieł słynnych artystów. Zostały one pokazane publiczności podczas wystawy Nielaby w Szwajcarii w 1990 r. Później blaty stołów zostały przez artystę zdemontowane, a obrazy zawieszone w tradycyjny sposób na ścianie. 

 

Nogi i ramy lic stołów czekały na swoje nowe życie przez ponad ćwierć wieku. Teraz Nielaba wkomponował w nie nowe blaty, nadając im współczesną energię płynącą z jego własnej twórczości. W grupie działają jak zjawiskowy kalejdoskop, a każdy z nich z osobna tworzy własną barwną konstelację.

 

 

Olej na drewnie, pokryty żywiczną mieszaniną lakierową, technika własna

 

Wysokość - 71 cm

Szerokość - 76 cm 

  

 

 

          © Martin Nielaba – All rights reserved

  CONTACT

 

  Warsaw, Poland   

 

  info@martin-nielaba.com

 

  (+48) 698 864 463